"החיים הם כאן ועכשיו"

אושו

על אושו

אושו מתנגד לקטגוריות. אלפי שיחותיו מכסות הכול, החל מחיפוש אישי אחר משמעות ועד לבעיות החברתיות והפוליטיות הדחופות ביותר העומדות בפני החברה כיום.

ספריו של אושו לא נכתבו אלא תומללו מקלטות אודיו ווידאו של שיחותיו הממושכות לקהלים בינלאומיים. כפי שהוא מנסח זאת, "אז זכרו: כל מה שאני אומר הוא לא רק בשבילכם ... אני מדבר גם עבור הדורות הבאים". אושו תואר על ידי ה"סאנדיי טיימס" בלונדון כאחד מ-"1000 מעצבי המאה ה -20" וע"י הסופר האמריקאי טום רובינס כ"אדם המסוכן ביותר מאז ישוע המשיח". סאנדיי מיד-דיי (הודו) בחר את אושו כאחד מעשרה אנשים - יחד עם גנדי, נהרו ובודהה - ששינו את גורלה של הוֹדוּ. על עבודתו שלו אמר אושו כי הוא מסייע ליצור את התנאים להולדתו של סוג חדש של בני אדם.

לעתים קרובות הוא מאפיין את האדם החדש הזה כ"זורבה הבודהה" - המסוגל ליהנות גם מהתענוגות הארציים של זורבה היווני וגם מהשלווה השקטה של גוטאמה הבודהה. דבר העובר כחוט השני דרך כל ההיבטים של השיחות והמדיטציות של אושו הוא חזון, שמקיף הן את החוכמה הנצחית של כל התקופות בעבר ואת הפוטנציאל הגבוה ביותר של המדע והטכנולוגיה של היום (ומחר).

אושו ידוע בתרומתו המהפכנית למדע הטרנספורמציה הפנימית, עם גישה למדיטציה שמכירה בקצב המואץ של החיים העכשוויים. המדיטציות האקטיביות הייחודיות של אושו נועדו לשחרר תחילה את הלחץ המצטבר של הגוף והנפש, כך שיהיה קל יותר לקחת את החוויה של השקט והשחרור ללא מחשבה, אל תוך חיי היומיום.
 

 

מ-osho.com

אושו על אושו

"תמיד זכור, כל מה שאני אומר לך, אתה יכול לקחת  בשתי דרכים.

 

אתה יכול פשוט לקבל את זה מתוקף סמכותי, "כי אושו אומר כך, אז זה חייב להיות נכון"

 

אז, אתה תסבול, אז, אתה לא תגדל.

 

כל דבר שאני אומר, הקשב לזה, נסה להבין את זה, יישם את זה בחיים שלך, תראה איך זה עובד, ואז תגיע למסקנות שלך. הן עשויות להיות זהות, הן עשויות להיות לא זהות. הן אף פעם לא יכולות להיות בדיוק אותו הדבר כי יש לך אישיות שונה, הוויה ייחודית.

 

כל מה שאני אומר הוא שלי. זה חייב להיות מושרש עמוק בתוכי. אתה יכול להגיע למסקנות דומות, אבל הן לא יכולות להיות בדיוק אותו הדבר.

 

אז המסקנות שלי לא צריכות להיעשות המסקנות שלך. אתה צריך לנסות להבין אותי, אתה צריך לנסות ללמוד, אבל אתה לא צריך לאסוף מידע ממני, אתה לא צריך לאסוף מסקנות ממני. אז הגופנפש שלך יגדל."

 

אושו

מ-osho.com

מרכז OSHO TLV  info@oshotlv.co.il          תקנון

All OSHO quotes, photos and OSHO Meditation descriptions with permission of OSHO International Foundation, Switzerland - all rights reserved.

See: www.osho.com/copyrights. OSHO is a registered trademark of OSHO International Foundation, Switzerland, used with permission. See: www.osho.com/trademarks

OSHO TLV© 2018

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle