"ללא מחשבות, ללא דעות, ללא העדפות - הייה שקט ומושרש בעצמך"

אושו

מדיטציית אושו גורישנקאר

אושו אומר שאם הנשימה נעשית בצורה נכונה בשלב הראשון של המדיטציה הזו, דו-תחמוצת הפחמן הנוצרת בדם תגרום לך להרגיש גבוה כמו Gourishankar (הר אוורסט). "ההיי" הזה מעובר אל השלבים הבאים של בהייה רכה - גייזינג , תנועה רכה וספונטנית ודומייה שקטה. 

הנחיות:

המדיטציה נמשכת שעה ויש לה ארבעה שלבים של 15 דקות כל אחד.
 
שלב ראשון: 15 דקות
שב בעיניים עצומות. שאף עמוק דרך האף, ותמלא את הריאות. עצור את הנשימה למשך זמן רב ככל האפשר; ואז נשוף בעדינות דרך הפה, והשאר את הריאות ריקות זמן רב ככל האפשר. המשך את מחזור הנשימה לאורך כל השלב.
 
שלב שני: 15 דקות
חזור לנשימה רגילה, והבט במבט עדין (גייזינג) על להבת נר או על אור כחול מהבהב. השאר את הגוף ללא תנועה. 
 
הערה: לאלה בעלי הפרעה נוירולוגית כגון אפילפסיה אסור להשתמש באור כחול מהבהב למדיטציה זו. במקום זאת הם יכולים לעשות את השלב השני עם כיסוי עיניים.
 
שלב שלישי: 15 דקות
בעיניים עצומות, קום ותן לגוף להיות משוחרר ומקבל. האנרגיות העדינות יורגשו כדי להזיז את הגוף מחוץ לשליטה הרגילה שלך. אפשר ל"לטיהאן" הזה לקרות. אתה לא עושה את התנועות: תן לתנועות לקרות, בעדינות בחן.
 
שלב רביעי: 15 דקות
שכב בעיניים עצומות, בשקט וללא תנועה.

מרכז OSHO TLV  info@oshotlv.co.il          תקנון

All OSHO quotes, photos and OSHO Meditation descriptions with permission of OSHO International Foundation, Switzerland - all rights reserved.

See: www.osho.com/copyrights. OSHO is a registered trademark of OSHO International Foundation, Switzerland, used with permission. See: www.osho.com/trademarks

OSHO TLV© 2018

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle