"תעוזה היא סיפור אהבה עם הלא־נודע"

אושו

מדיטציית אושו קונדליני

המדיטציה הזו היא "האחות" של מדיטציית דיינמיק , והיא מתאימה לתרגול בשעת שקיעה או בשעות אחר הצהריים המאוחרות; להיות שקוע לחלוטין בניעור והריקוד של שני השלבים הראשונים מסייע "להמיס" את ההוויה "המאובנת" שלנו, בכל מקום שבו זרימת האנרגיה הודחקה ונחסמה. אז, האנרגיה הזאת יכולה לזרום, לרקוד ולהיות מומרת לאושר ושמחה. שני השלבים האחרונים מאפשרים לכל האנרגיה הזאת לזרום אנכית, לנוע כלפי מעלה אל השקט. זוהי דרך אפקטיבית ביותר  לשחרר והרפות בסוף יום. 

 

אושו על איך לשקשק:
 "אם אתה עושה את מדיטציית הקונדליני, תאפשר את השקשוק - אל תעשה אותו! תעמוד בשקט, תרגיש את זה מגיע, וכשהגוף שלך מתחיל לרעוד קצת, תעזור לו, אבל אל תעשה את זה. תהנה מזה, תרגיש מאושר עם זה, תרשה את זה, קבל את זה, אבל אל תכפה את זה. "
 
"אם אתה כופה, זה יהיה תרגיל, תרגיל פיזי, ואז השקשוק יהיה שם, אבל רק על פני השטח. הוא לא יחדור אליך, אתה תישאר קשיח, מאובן, תהיה כמו סלע בפנים. אתה תישאר המתמרן , העושה, והגוף רק יעכוב. הגוף הוא לא השאלה, אתה השאלה."
 
"כשאני אומר שקשק, אני מתכוון למוצקות שלך, ההוויה המאובנת שלך צריכה להזדעזע עד היסודות, כך שהיא תהפוך לנוזל,תימס, תזרום. וכאשר ההוויה המאובנת תהפוך להיות נוזלית, הגוף שלך יעכוב. ואז, לא קיים זה שמשקשק, רק השקשוק, אז אף אחד לא עושה את זה, זה פשוט קורה, ואז העושה, לא."
 
"תהנה מזה, אבל אל תכפה את זה. ותזכור, בכל פעם שאתה כופה משהו, לא תוכל ליהנות מזה.הם הפוכים, ניגודים, הם אף פעם לא נפגשים. אם אתה כופה משהו, אתה לא יכול ליהנות ממנו, אם אתה נהנה ממשהו, אתה לא יכול לכפות את זה." 
אושו
 

הנחיות:

המדיטציה נמשכת שעה ויש לה ארבעה שלבים. היא נגמרת כאשר שומעים שלושה צלילי גונג.


שלב ראשון: 15 דקות
תהיה רפוי והרשה לכל הגוף להשתקשק, תרגיש את האנרגיות נעות מהרגליים כלפי מעלה. הרפה הכל והפוך לשקשוק.
העיניים יכולות להיות פקוחות או עצומות.


שלב שני: 15 דקות
תרקוד... בכל דרך שאתה מרגיש, והרשה לכל הגוף לזוז כרצונו.
העיניים יכולות להיות פקוחות או עצומות.


שלב שלישי: 15 דקות
עצום את העיניים ותהיה בשקט, בישיבה או בעמידה... תהיה עד לכל מה שקורה בפנים ובחוץ.


שלב רביעי: 15 דקות
השאר את עיניך עצומות, שכב ותהיה דומם.

מרכז OSHO TLV  info@oshotlv.co.il          תקנון

All OSHO quotes, photos and OSHO Meditation descriptions with permission of OSHO International Foundation, Switzerland - all rights reserved.

See: www.osho.com/copyrights. OSHO is a registered trademark of OSHO International Foundation, Switzerland, used with permission. See: www.osho.com/trademarks

OSHO TLV© 2018

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle